Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

(...) - ostrzeżenie!

Utworzony przez ~Inka~, 30 stycznia 2010 r. o 15:16
Nikt nie ma obowiazku wpuscic ankietera do domu. mozna juz jak bardzo chce ankiete przeprowadzic w drzwiach poczekac az skonczy gadac powieziec nie i zamknac drzwi. raz udalo im sie wcisnac mi bubel (za 2 razem) i co 2 lata przychodza z tymi ankietami. dziwie sie jak tak mozna chodzic po domach jak zebrak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cbr Bionet to banda oszustów, kretaczy i złodziei. Ostrzegał przed tymi bandytami. Próbują. Za wszelka cenę wcisnąć swój bubel. Boże jedyny to wiecej niż bubel!!! Psami gonić tych kretaczy. W naszej wsi zrobili taka jazdę, ze bez policji się nie obeszło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko, co mozecie dostac od ankieterow to slowa. wszystkie dokumenty sa odbierane, nie mozna miec nawet druczku zamowienia ze soba. nie wolno nic mowic o pracy a przy rozmowie kwalifikacyjnej dostaje sie odpowiedz ze na szkoeniu sie dowiesz wszystkiego. pracuje jeszcze w tej firmie- juz niedlugo- jeszcze sie dowiem paru rzeczy. ale uwaga bo bedzie zmieniac sie nazwa i sprzet tak trzeba bo juz gluoi klienci zapamietuja !!!!nie wpuszczajcie ich do domu !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak dacie sie namowic na ktorys z tych bubli idzcie w podziece zrobic akwizytorowi zarcie i dzwoncie na policje wytepimy ich mozna powiedziec ze po wsi chodzi domokrazca i namawia na zakup towaru niech policja ma na niego oko i przyjedzie jak bedzie trzeba odebrac ten szmelc. niech widza jak to sie odbywa a ankieterzy sie beda zniechecac. a stanie w zimie gdzies w ukryciu zeby nikt zamowienia nie oddal i czekanie az kierowca zbierze cie z miejsca tez nie jest mile uciekajcie z tej firmy jak najdalej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktos kto nie umie i nie poradzil sobie w sprzedazy wypisuje takie bzdury!Prawda taka,ze w tej firmie da sie zarobic i ulozyc sobie przyszlosc dzieki tej pracy,trzeba tylko chciec i pogodzic wypady z zyciem prywatnym!Zawsze handlowcy-dobrzy handlowcy beda zarabiac krocie-i bardzo dobrze!!!Zycze powodzenia kazdej osobie ktora zacznie pracowac w CBR!!!Przynajmniej kazdy wie za co sie pracuje!Proste jestes lepszy sprytniejszy bardziej pracowity wtedy zarabiasz wiecej i to jest fajne!!!A na prace w jakims sklepie itp zawsze macie czas!P.S NA BYCIE NIKIM ZAWSZE JEST CZAS ale nie zawsze bedzie szansa pracowac w CBR:)wiec do dziela!Ja ladne kilka lat tam pracowalam i nie zaluje!!!Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie polecam nikomu próbować tam pracować. Zgadzam się z wami ludzie oni oszukują i naciągają ludzi żeby kupowali te produkty w nieuczciwy sposób. Wiem to dobrze pracowałem tam i również miałem do czynienia z policja. Ankieta jest kierowana do starszych osób, Ponieważ oni są bardzie podatni na sugestie innych i boja się właśnie tych kosztów co pisze na dole druczka zamówienia. Jeżeli Ktoś z oszukanych osób to czyta zapewniam was ze te koszty nie istnieją wiec nie ma obaw. Jeżeli zostaliście naciągnięci na jeden z tych produktów możecie je bez przeszkód nie odebrać nic wam nie zrobią bo nie maja do tego prawa. Wyszedł w ostatnim czasie nowy produkt o nazwie Bio Matic. Nie rożni się on niczym tylko budowa od sprzedawanych wcześniej produktów przez ta firmę.Ktoś wspomniał o Fit materacu to jest coś podobnego z tym że w środku jest gorczyca i to wcale nie lecznicza jak wam mówią tylko taka co kupisz w sklepie spożywczym. Cena tego niby "cuda" do 229zł a jest to warte cale 50 zł wiec ludzie zastanówcie się zanim narobicie sobie kłopotów. Pozdrawiam panie Mieczysławie Duda i nie życzę nic dobrego waszej żałosnej firmie. Żegnam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowa nazwa to będzie Centrum Badan Marketingowych to tylko nazwa firma dalej się nie zmieni. Właściciele i tak dalej pozostają ci sami tylko maja zbyt dużo wrogów żeby pozostać przy dawnej nazwie, zbyt dużo ludzi wie co oni robią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam.Tez niestety pracowalam w tej "cudownej" firmie....Nigdy nie czulam sie tak upokorzona.Zaluje,ze musialam tych biednych ludzi naciagac na ten szajs...Pamietam jak pierwszego dnia na "szkoleniu" dziewczyna mowila do starszego,schorowanego Pana "moj kochany dziadzius tez go uzywa i jest zachwycony" a po wyjsciu rozesmiala sie i powiedziala ale glupek nabral sie na dziadka a moj dziadek juz 5 lat nie zyje!!! Ciarki mnie przeszly i poczulam sie okropnie...Mialam slabe wyniki bo nie umialam naciagac tych ludzi choc kierowniczka mowila,ze mam potencjal,ze z calej grupy to ja jestem najlepsze i napewno bede robila duzo zamowien a za plecami smiala sie jaka to ze mnie jest kretynka....Na wyjazdach zostawiali nas caly dzien na wiochach i musielismy chodzic od domu do domu i naciagac ludzi, czytac im referencje " Pani Kowalska zamowila 2 aparaty,Pan Malinowski 3 takie aparaty zamowil,Pani Nowak 2 aparaty zamowila itd...A na potrzeby Pani rodziny ile takich aparatow potrzeba 2? Rozumiem jeden w zupelnosci wystarczy Prawda?! To jak Pani sie nazywa..." az zygac sie chcialo od tych bredni a po powrocie do hotelu kazdy po kolei jak te barany na rzez musial sie wstawic do szefa i rozliczyc z zamowien... Jak to Pan Wrobel mowil"nie mozecie dopuscic do glosu respondenta, oni chca nasz materac ale jeszcze o tym nie wiedza a wy musicie im to uswiadomic" Żalosne bylo wysylanie sms-ow z haslem "kocham góry" i liczba zamowien aby otrzymac bonus hahaha jak rowniez ...."Czuje Pani delikatny masasz?Przyjemne Prawda?!Przyjemne Prawda?!Przyjemne Prawda?! Duzo by opowiadac o tym co sie tam dzialo...Ja ze swojej strony moge tylko ostrzec innych,ktorzy maja zamiar wstapic w szeregi CBR BIONET...UWAZAJCIE!!Nie nabierajcie sie na ogloszenie" "Stanowisko biurowo-fizyczne, wynagrodzenie 1960zl na miesiac i pelen pakiet ubezpieczen oraz umowa o prace na stale" a w rezultacie zapier...lasz jaki dziki osiol gdzies daleko od domu, dostajesz umowe o dzielo, zero ubezpieczenia i 167 zl za miesiac...Przepraszam wszystkich ktorych naciagnelam ale wszyscy bylismy maszynami w rekach zajebistych "Jusmenow", ktore robily co tylko oni chcieli... Tak zachlannych na kase ludzi jak Pan Piotr i Pan Marian nigdy w zyciu nie spotkalam.Stracilam tylko swoj czas i godnosc... Ps.A swoja droga Panie Piotrze to ten Pana Fit to niezla BRYNDZA jest....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, ze moi wcześniejsi przedmówcy to musieli być naprawdę poniżej przeciętnej jeżeli chodzi o sprzedaż!Wypisywanie, że mówiono im żeby oszukiwali to bzdura!Logiczne przecież jest, ze aby dokonac jakiejkolwiek tranzakcjii czy sprzedaży to zawsze należy "zachwalać" produkt który sprzedajemy, no ale widocznie marketing to dla tych byłych pracowników zupełnie coś niezrozumiałego!Najłatwiej,jeżeli komuś nie wyszła współpraca w tej firmie to mierzyć swoją miarą kierowników, system sprzedaży itp proponuję żeby osoby nie znające sie nic a nic na sprzedaży żeby szukały pracy w ciemni fotograficznej tam do nikogo nie będziecie musieli się odzywać nic sprzedawać,pozostanie Wam tylko gapienie się na zdięcia ludzi z np super wakacji na które nigdy nie będzie Was stać!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Samochód [edytuj] Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Skocz do: nawigacji, szukaj Współczesny samochód osobowy Samochód – pojazd mechaniczny z własnym napędem (silnik) i źródłem energii, którym jest paliwo (gaz, ropa, benzyna, wodór), jak również bateria. Dwu lub trzyśladowy, na trzech (np. cyklonetka), lub więcej kołach (najczęściej czterech), przeznaczony do przewozu osób, ładunków itp. Spis treści [ukryj] * 1 Etymologia * 2 Historia * 3 Podział pojazdów samochodowych * 4 Elementy budowy samochodu * 5 Modele samochodów o 5.1 Samochody polskiej konstrukcji o 5.2 Samochody produkowane w Polsce na licencji o 5.3 Samochody produkowane lub montowane w Polsce przez zagraniczne firmy * 6 Zobacz też * 7 Linki zewnętrzne Etymologia [edytuj] Słowo samochód powstało wskutek wygrania rozpisanego przed wojną konkursu na typowo polskie słowo określające automobil. Jak nietrudno zauważyć, pochodzi od słów sam i chodzić, czyli określa pojazd z własnym napędem. Nazwa samojedź, mimo że bardziej odpowiada działaniu samochodu, nie została wybrana, bo w dawnej polszczyźnie oznaczała ludożercę. Historia [edytuj] Information icon.svg Osobny artykuł: Historia samochodu. Nad pojazdami napędzanymi parą myślano już w XVII w. Ksiądz z Flandrii, Ferdinand Verbiest, miał jakoby w 1678 przedstawić chińskiemu cesarzowi taki pojazd napędzany parą, jednak nie ma na to żadnych dowodów. Dlatego za pierwszego konstruktora samochodu uznaje się Nicolasa-Josepha Cugnot, który zaprezentował takie auto w 1769. Kolejnym ważnym okresem w historii samochodu, są lata około 1870. Siegfried Marcus skonstruował wtedy pierwszy samochód napędzany benzyną. Nie można być pewnym kto pierwszy skonstruował silnik o spalaniu wewnętrznym. Uznaje się że zrobiło to niemal jednocześnie kilku niemieckich inżynierów, niezależnie od siebie. Karl Benz skonstruował pierwsze auto w 1885 w Mannheim, niedługo później otrzymał patent i w 1888 rozpoczął produkcję. Gottlieb Daimler wraz z Wilhelmem Maybachem w 1889 w Stuttgarcie zaprojektowali pojazd działający na podobnej zasadzie. Podział pojazdów samochodowych [edytuj] Podział pojazdów samochodowych Typ samochodu Rodzaj samochodu Przykład Zdjęcie Samochody osobowe Samochody sportowe Ferrari Enzo Ferrari Enzo Concours.jpg Samochody miejskie Opel Corsa Opel Corsa front 20070609.jpg Samochody luksusowe BMW E65/E66 BMW E65 front 20070609.jpg Samochody sportowo-użytkowe Porsche Cayenne S 2004 Porsche Cayenne S.jpg Samochody kempingowe Ford Transit Teilintegriertes WoMo.jpg Samochody terenowe Hummer H1 Hummer H1 mud 1.jpg Samochody dostawcze Volkswagen Transporter MultivanT5.jpg Samochody ciężarowe Ciężarowe samochody dostawcze Mercedes Atego Mercedes atego sst.JPG Ciężarowe samochody terenowe Mercedes Unimog U400 Unimog U400.jpg Ciągniki siodłowe Scania R420 Sacnia R420.JPG Ciągniki balastowe Autobusy Solaris Urbino 12 Solaris U12 Katowice.jpg Samochody specjalne Samochody opancerzone Dzik (samochód) Dzik2 P1010026 2.jpg Samochody pożarnicze E-ONE, Ford Dsg Gainesville Fire Truck 20050507.jpg Żurawie samochodowe Crane 028.jpg Ambulanse Ambulance.JPG Samochody asenizacyjne Szambowoz - a mobile septic tank.jpg Śmieciarki MAN TGA 28.350 MAN TGA 28.350 rechts.jpg Zamiatarki Zamiatarka na podwoziu MAN GuentherZ 2008-04-27 0746 Wien MAN-Kehrfahrzeug MA48.jpg Pługopiaskarki Pługopiaskarka na podwoziu samochodu MAN Schneepflug Strasse vorne.jpg Elementy budowy samochodu [edytuj] * nadwozie: nadwozie samonośne • płyta podłogowa o elementy zewnętrzne nadwozia: karoseria • błotnik • drzwi • pokrywa komory silnika • chłodnica samochodowa, maskownica (potocznie: grill lub atrapa) • listwy boczne • zderzak • hak • dach • szyberdach • dach lamelowy • lusterka boczne • szyby • szyby podgrzewane • wycieraczki • spryskiwacze • deflektor wiatrowy • spoiler o elementy wnętrza: deska rozdzielcza • tablica rozdzielcza • przełączniki i regulatory • poduszka powietrzna • kierownica • fotele • pasy bezpieczeństwa • lusterko wsteczne * podwozie: rama samochodu o układ napędowy i układ przeniesienia napędu: sprzęgło • skrzynia biegów • reduktor terenowy • skrzynia rozdzielacza • wał napędowy • most napędowy • oś • półoś • piasta koła • koło • obręcz koła • opona • opona bezdętkowa • dętka • wentyl • pedał przyspieszenia • pedał sprzęgła o układ hamulcowy: hamulec roboczy • pompa hamulcowa • wspomaganie • przewody hamulcowe • tarcza hamulcowa • bęben hamulcowy • klocki hamulcowe • hamulec awaryjny • zwalniacz o układ kierowniczy: kierownica samochodu • kolumna kierownicy • wspomaganie kierownicy • przekładnia kierownicza • drążki • tempomat o zawieszenie: amortyzator • sprężyna • resor • kolumna McPhersona • stabilizator • wahacz * silnik: tłok • pierścienie tłokowe • korbowód • wał korbowy • głowica silnika • zawór • wałek rozrządu • blok silnika • tuleje tłokowe • turbosprężarka • łożysko • koło zamachowe • uszczelniacz * układy silnika spalinowego: chłodzenia • doładowania • rozruchowy • rozrządu • smarowania • wtryskowy • wydechowy • zapłonowy • zasilający * inne układy: o instalacja elektryczna: alternator • prądnica • regulator napięcia • akumulator • układ wysokiego napięcia • świeca zapłonowa • świeca żarowa • stacyjka • sygnał dźwiękowy (potocznie: klakson) • oświetlenie • światła sygnalizacyjne • kierunkowskaz * elementy mające wpływ na bezpieczeństwo: o bierne: pasy bezpieczeństwa • napinacze pasów • poduszka powietrzna • kurtyna powietrzna • zagłówki • wzmocnienia boczne • strefy kontrolowanego zgniotu • klatka bezpieczeństwa • łamana kolumna kierownicy • szyby hartowane • szyby klejone • bezpieczne zderzaki • układy odcinające dopływ paliwa o czynne: ABS • ASR • ESP • napęd na cztery koła Modele samochodów [edytuj] Samochody polskiej konstrukcji [edytuj] * osobowe: CWS T-1 • Mikrus • Syrena (modele: 100, 101, 102, 103, 104, 105) • Leopard 6 Litre Roadster • Elipsa * dostawcze: FSC Żuk • ZSD Nysa • FSR Tarpan • FSC Lublin * terenowe: Honker * ciężarowe: PZInż 222 • PZInż 303 • Star (modele: 266) • Jelcz (modele: 315, 317, 318) • Żubr * autobusy: Autosan • San (autobus) (modele: H01, H25 i H27, H100) • Sanok 09 • Star 52 • Osinobus • Jelcz • Solaris • Solbus • Boomerang • Automet • Cuby mini de lux * samochody pancerne: wz. 28 - kołowo gąsienicowy • Ursus wz. 29 • wz. 34 • Kubuś • Ford FT-B • Dzik • Tur * prototypy: Cyklonetka • Star Jot 55 • Meduza • Syrena laminat • Syrena 110 • Warszawa 210 • FSO Ogar • FSM Beskid • Wars Samochody produkowane w Polsce na licencji [edytuj] * osobowe: Fiat 508 •
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Samochód [edytuj] Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Skocz do: nawigacji, szukaj Współczesny samochód osobowy Samochód – pojazd mechaniczny z własnym napędem (silnik) i źródłem energii, którym jest paliwo (gaz, ropa, benzyna, wodór), jak również bateria. Dwu lub trzyśladowy, na trzech (np. cyklonetka), lub więcej kołach (najczęściej czterech), przeznaczony do przewozu osób, ładunków itp. Spis treści [ukryj] * 1 Etymologia * 2 Historia * 3 Podział pojazdów samochodowych * 4 Elementy budowy samochodu * 5 Modele samochodów o 5.1 Samochody polskiej konstrukcji o 5.2 Samochody produkowane w Polsce na licencji o 5.3 Samochody produkowane lub montowane w Polsce przez zagraniczne firmy * 6 Zobacz też * 7 Linki zewnętrzne Etymologia [edytuj] Słowo samochód powstało wskutek wygrania rozpisanego przed wojną konkursu na typowo polskie słowo określające automobil. Jak nietrudno zauważyć, pochodzi od słów sam i chodzić, czyli określa pojazd z własnym napędem. Nazwa samojedź, mimo że bardziej odpowiada działaniu samochodu, nie została wybrana, bo w dawnej polszczyźnie oznaczała ludożercę. Historia [edytuj] Information icon.svg Osobny artykuł: Historia samochodu. Nad pojazdami napędzanymi parą myślano już w XVII w. Ksiądz z Flandrii, Ferdinand Verbiest, miał jakoby w 1678 przedstawić chińskiemu cesarzowi taki pojazd napędzany parą, jednak nie ma na to żadnych dowodów. Dlatego za pierwszego konstruktora samochodu uznaje się Nicolasa-Josepha Cugnot, który zaprezentował takie auto w 1769. Kolejnym ważnym okresem w historii samochodu, są lata około 1870. Siegfried Marcus skonstruował wtedy pierwszy samochód napędzany benzyną. Nie można być pewnym kto pierwszy skonstruował silnik o spalaniu wewnętrznym. Uznaje się że zrobiło to niemal jednocześnie kilku niemieckich inżynierów, niezależnie od siebie. Karl Benz skonstruował pierwsze auto w 1885 w Mannheim, niedługo później otrzymał patent i w 1888 rozpoczął produkcję. Gottlieb Daimler wraz z Wilhelmem Maybachem w 1889 w Stuttgarcie zaprojektowali pojazd działający na podobnej zasadzie. Podział pojazdów samochodowych [edytuj] Podział pojazdów samochodowych Typ samochodu Rodzaj samochodu Przykład Zdjęcie Samochody osobowe Samochody sportowe Ferrari Enzo Ferrari Enzo Concours.jpg Samochody miejskie Opel Corsa Opel Corsa front 20070609.jpg Samochody luksusowe BMW E65/E66 BMW E65 front 20070609.jpg Samochody sportowo-użytkowe Porsche Cayenne S 2004 Porsche Cayenne S.jpg Samochody kempingowe Ford Transit Teilintegriertes WoMo.jpg Samochody terenowe Hummer H1 Hummer H1 mud 1.jpg Samochody dostawcze Volkswagen Transporter MultivanT5.jpg Samochody ciężarowe Ciężarowe samochody dostawcze Mercedes Atego Mercedes atego sst.JPG Ciężarowe samochody terenowe Mercedes Unimog U400 Unimog U400.jpg Ciągniki siodłowe Scania R420 Sacnia R420.JPG Ciągniki balastowe Autobusy Solaris Urbino 12 Solaris U12 Katowice.jpg Samochody specjalne Samochody opancerzone Dzik (samochód) Dzik2 P1010026 2.jpg Samochody pożarnicze E-ONE, Ford Dsg Gainesville Fire Truck 20050507.jpg Żurawie samochodowe Crane 028.jpg Ambulanse Ambulance.JPG Samochody asenizacyjne Szambowoz - a mobile septic tank.jpg Śmieciarki MAN TGA 28.350 MAN TGA 28.350 rechts.jpg Zamiatarki Zamiatarka na podwoziu MAN GuentherZ 2008-04-27 0746 Wien MAN-Kehrfahrzeug MA48.jpg Pługopiaskarki Pługopiaskarka na podwoziu samochodu MAN Schneepflug Strasse vorne.jpg Elementy budowy samochodu [edytuj] * nadwozie: nadwozie samonośne • płyta podłogowa o elementy zewnętrzne nadwozia: karoseria • błotnik • drzwi • pokrywa komory silnika • chłodnica samochodowa, maskownica (potocznie: grill lub atrapa) • listwy boczne • zderzak • hak • dach • szyberdach • dach lamelowy • lusterka boczne • szyby • szyby podgrzewane • wycieraczki • spryskiwacze • deflektor wiatrowy • spoiler o elementy wnętrza: deska rozdzielcza • tablica rozdzielcza • przełączniki i regulatory • poduszka powietrzna • kierownica • fotele • pasy bezpieczeństwa • lusterko wsteczne * podwozie: rama samochodu o układ napędowy i układ przeniesienia napędu: sprzęgło • skrzynia biegów • reduktor terenowy • skrzynia rozdzielacza • wał napędowy • most napędowy • oś • półoś • piasta koła • koło • obręcz koła • opona • opona bezdętkowa • dętka • wentyl • pedał przyspieszenia • pedał sprzęgła o układ hamulcowy: hamulec roboczy • pompa hamulcowa • wspomaganie • przewody hamulcowe • tarcza hamulcowa • bęben hamulcowy • klocki hamulcowe • hamulec awaryjny • zwalniacz o układ kierowniczy: kierownica samochodu • kolumna kierownicy • wspomaganie kierownicy • przekładnia kierownicza • drążki • tempomat o zawieszenie: amortyzator • sprężyna • resor • kolumna McPhersona • stabilizator • wahacz * silnik: tłok • pierścienie tłokowe • korbowód • wał korbowy • głowica silnika • zawór • wałek rozrządu • blok silnika • tuleje tłokowe • turbosprężarka • łożysko • koło zamachowe • uszczelniacz * układy silnika spalinowego: chłodzenia • doładowania • rozruchowy • rozrządu • smarowania • wtryskowy • wydechowy • zapłonowy • zasilający * inne układy: o instalacja elektryczna: alternator • prądnica • regulator napięcia • akumulator • układ wysokiego napięcia • świeca zapłonowa • świeca żarowa • stacyjka • sygnał dźwiękowy (potocznie: klakson) • oświetlenie • światła sygnalizacyjne • kierunkowskaz * elementy mające wpływ na bezpieczeństwo: o bierne: pasy bezpieczeństwa • napinacze pasów • poduszka powietrzna • kurtyna powietrzna • zagłówki • wzmocnienia boczne • strefy kontrolowanego zgniotu • klatka bezpieczeństwa • łamana kolumna kierownicy • szyby hartowane • szyby klejone • bezpieczne zderzaki • układy odcinające dopływ paliwa o czynne: ABS • ASR • ESP • napęd na cztery koła Modele samochodów [edytuj] Samochody polskiej konstrukcji [edytuj] * osobowe: CWS T-1 • Mikrus • Syrena (modele: 100, 101, 102, 103, 104, 105) • Leopard 6 Litre Roadster • Elipsa * dostawcze: FSC Żuk • ZSD Nysa • FSR Tarpan • FSC Lublin * terenowe: Honker * ciężarowe: PZInż 222 • PZInż 303 • Star (modele: 266) • Jelcz (modele: 315, 317, 318) • Żubr * autobusy: Autosan • San (autobus) (modele: H01, H25 i H27, H100) • Sanok 09 • Star 52 • Osinobus • Jelcz • Solaris • Solbus • Boomerang • Automet • Cuby mini de lux * samochody pancerne: wz. 28 - kołowo gąsienicowy • Ursus wz. 29 • wz. 34 • Kubuś • Ford FT-B • Dzik • Tur * prototypy: Cyklonetka • Star Jot 55 • Meduza • Syrena laminat • Syrena 110 • Warszawa 210 • FSO Ogar • FSM Beskid • Wars Samochody produkowane w Polsce na licencji [edytuj] * osobowe: Fiat 508 •
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Samochód [edytuj] Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Skocz do: nawigacji, szukaj Współczesny samochód osobowy Samochód – pojazd mechaniczny z własnym napędem (silnik) i źródłem energii, którym jest paliwo (gaz, ropa, benzyna, wodór), jak również bateria. Dwu lub trzyśladowy, na trzech (np. cyklonetka), lub więcej kołach (najczęściej czterech), przeznaczony do przewozu osób, ładunków itp. Spis treści [ukryj] * 1 Etymologia * 2 Historia * 3 Podział pojazdów samochodowych * 4 Elementy budowy samochodu * 5 Modele samochodów o 5.1 Samochody polskiej konstrukcji o 5.2 Samochody produkowane w Polsce na licencji o 5.3 Samochody produkowane lub montowane w Polsce przez zagraniczne firmy * 6 Zobacz też * 7 Linki zewnętrzne Etymologia [edytuj] Słowo samochód powstało wskutek wygrania rozpisanego przed wojną konkursu na typowo polskie słowo określające automobil. Jak nietrudno zauważyć, pochodzi od słów sam i chodzić, czyli określa pojazd z własnym napędem. Nazwa samojedź, mimo że bardziej odpowiada działaniu samochodu, nie została wybrana, bo w dawnej polszczyźnie oznaczała ludożercę. Historia [edytuj] Information icon.svg Osobny artykuł: Historia samochodu. Nad pojazdami napędzanymi parą myślano już w XVII w. Ksiądz z Flandrii, Ferdinand Verbiest, miał jakoby w 1678 przedstawić chińskiemu cesarzowi taki pojazd napędzany parą, jednak nie ma na to żadnych dowodów. Dlatego za pierwszego konstruktora samochodu uznaje się Nicolasa-Josepha Cugnot, który zaprezentował takie auto w 1769. Kolejnym ważnym okresem w historii samochodu, są lata około 1870. Siegfried Marcus skonstruował wtedy pierwszy samochód napędzany benzyną. Nie można być pewnym kto pierwszy skonstruował silnik o spalaniu wewnętrznym. Uznaje się że zrobiło to niemal jednocześnie kilku niemieckich inżynierów, niezależnie od siebie. Karl Benz skonstruował pierwsze auto w 1885 w Mannheim, niedługo później otrzymał patent i w 1888 rozpoczął produkcję. Gottlieb Daimler wraz z Wilhelmem Maybachem w 1889 w Stuttgarcie zaprojektowali pojazd działający na podobnej zasadzie. Podział pojazdów samochodowych [edytuj] Podział pojazdów samochodowych Typ samochodu Rodzaj samochodu Przykład Zdjęcie Samochody osobowe Samochody sportowe Ferrari Enzo Ferrari Enzo Concours.jpg Samochody miejskie Opel Corsa Opel Corsa front 20070609.jpg Samochody luksusowe BMW E65/E66 BMW E65 front 20070609.jpg Samochody sportowo-użytkowe Porsche Cayenne S 2004 Porsche Cayenne S.jpg Samochody kempingowe Ford Transit Teilintegriertes WoMo.jpg Samochody terenowe Hummer H1 Hummer H1 mud 1.jpg Samochody dostawcze Volkswagen Transporter MultivanT5.jpg Samochody ciężarowe Ciężarowe samochody dostawcze Mercedes Atego Mercedes atego sst.JPG Ciężarowe samochody terenowe Mercedes Unimog U400 Unimog U400.jpg Ciągniki siodłowe Scania R420 Sacnia R420.JPG Ciągniki balastowe Autobusy Solaris Urbino 12 Solaris U12 Katowice.jpg Samochody specjalne Samochody opancerzone Dzik (samochód) Dzik2 P1010026 2.jpg Samochody pożarnicze E-ONE, Ford Dsg Gainesville Fire Truck 20050507.jpg Żurawie samochodowe Crane 028.jpg Ambulanse Ambulance.JPG Samochody asenizacyjne Szambowoz - a mobile septic tank.jpg Śmieciarki MAN TGA 28.350 MAN TGA 28.350 rechts.jpg Zamiatarki Zamiatarka na podwoziu MAN GuentherZ 2008-04-27 0746 Wien MAN-Kehrfahrzeug MA48.jpg Pługopiaskarki Pługopiaskarka na podwoziu samochodu MAN Schneepflug Strasse vorne.jpg Elementy budowy samochodu [edytuj] * nadwozie: nadwozie samonośne • płyta podłogowa o elementy zewnętrzne nadwozia: karoseria • błotnik • drzwi • pokrywa komory silnika • chłodnica samochodowa, maskownica (potocznie: grill lub atrapa) • listwy boczne • zderzak • hak • dach • szyberdach • dach lamelowy • lusterka boczne • szyby • szyby podgrzewane • wycieraczki • spryskiwacze • deflektor wiatrowy • spoiler o elementy wnętrza: deska rozdzielcza • tablica rozdzielcza • przełączniki i regulatory • poduszka powietrzna • kierownica • fotele • pasy bezpieczeństwa • lusterko wsteczne * podwozie: rama samochodu o układ napędowy i układ przeniesienia napędu: sprzęgło • skrzynia biegów • reduktor terenowy • skrzynia rozdzielacza • wał napędowy • most napędowy • oś • półoś • piasta koła • koło • obręcz koła • opona • opona bezdętkowa • dętka • wentyl • pedał przyspieszenia • pedał sprzęgła o układ hamulcowy: hamulec roboczy • pompa hamulcowa • wspomaganie • przewody hamulcowe • tarcza hamulcowa • bęben hamulcowy • klocki hamulcowe • hamulec awaryjny • zwalniacz o układ kierowniczy: kierownica samochodu • kolumna kierownicy • wspomaganie kierownicy • przekładnia kierownicza • drążki • tempomat o zawieszenie: amortyzator • sprężyna • resor • kolumna McPhersona • stabilizator • wahacz * silnik: tłok • pierścienie tłokowe • korbowód • wał korbowy • głowica silnika • zawór • wałek rozrządu • blok silnika • tuleje tłokowe • turbosprężarka • łożysko • koło zamachowe • uszczelniacz * układy silnika spalinowego: chłodzenia • doładowania • rozruchowy • rozrządu • smarowania • wtryskowy • wydechowy • zapłonowy • zasilający * inne układy: o instalacja elektryczna: alternator • prądnica • regulator napięcia • akumulator • układ wysokiego napięcia • świeca zapłonowa • świeca żarowa • stacyjka • sygnał dźwiękowy (potocznie: klakson) • oświetlenie • światła sygnalizacyjne • kierunkowskaz * elementy mające wpływ na bezpieczeństwo: o bierne: pasy bezpieczeństwa • napinacze pasów • poduszka powietrzna • kurtyna powietrzna • zagłówki • wzmocnienia boczne • strefy kontrolowanego zgniotu • klatka bezpieczeństwa • łamana kolumna kierownicy • szyby hartowane • szyby klejone • bezpieczne zderzaki • układy odcinające dopływ paliwa o czynne: ABS • ASR • ESP • napęd na cztery koła Modele samochodów [edytuj] Samochody polskiej konstrukcji [edytuj] * osobowe: CWS T-1 • Mikrus • Syrena (modele: 100, 101, 102, 103, 104, 105) • Leopard 6 Litre Roadster • Elipsa * dostawcze: FSC Żuk • ZSD Nysa • FSR Tarpan • FSC Lublin * terenowe: Honker * ciężarowe: PZInż 222 • PZInż 303 • Star (modele: 266) • Jelcz (modele: 315, 317, 318) • Żubr * autobusy: Autosan • San (autobus) (modele: H01, H25 i H27, H100) • Sanok 09 • Star 52 • Osinobus • Jelcz • Solaris • Solbus • Boomerang • Automet • Cuby mini de lux * samochody pancerne: wz. 28 - kołowo gąsienicowy • Ursus wz. 29 • wz. 34 • Kubuś • Ford FT-B • Dzik • Tur * prototypy: Cyklonetka • Star Jot 55 • Meduza • Syrena laminat • Syrena 110 • Warszawa 210 • FSO Ogar • FSM Beskid • Wars Samochody produkowane w Polsce na licencji [edytuj] * osobowe: Fiat 508 •
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Samochód [edytuj] Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Skocz do: nawigacji, szukaj Współczesny samochód osobowy Samochód – pojazd mechaniczny z własnym napędem (silnik) i źródłem energii, którym jest paliwo (gaz, ropa, benzyna, wodór), jak również bateria. Dwu lub trzyśladowy, na trzech (np. cyklonetka), lub więcej kołach (najczęściej czterech), przeznaczony do przewozu osób, ładunków itp. Spis treści [ukryj] * 1 Etymologia * 2 Historia * 3 Podział pojazdów samochodowych * 4 Elementy budowy samochodu * 5 Modele samochodów o 5.1 Samochody polskiej konstrukcji o 5.2 Samochody produkowane w Polsce na licencji o 5.3 Samochody produkowane lub montowane w Polsce przez zagraniczne firmy * 6 Zobacz też * 7 Linki zewnętrzne Etymologia [edytuj] Słowo samochód powstało wskutek wygrania rozpisanego przed wojną konkursu na typowo polskie słowo określające automobil. Jak nietrudno zauważyć, pochodzi od słów sam i chodzić, czyli określa pojazd z własnym napędem. Nazwa samojedź, mimo że bardziej odpowiada działaniu samochodu, nie została wybrana, bo w dawnej polszczyźnie oznaczała ludożercę. Historia [edytuj] Information icon.svg Osobny artykuł: Historia samochodu. Nad pojazdami napędzanymi parą myślano już w XVII w. Ksiądz z Flandrii, Ferdinand Verbiest, miał jakoby w 1678 przedstawić chińskiemu cesarzowi taki pojazd napędzany parą, jednak nie ma na to żadnych dowodów. Dlatego za pierwszego konstruktora samochodu uznaje się Nicolasa-Josepha Cugnot, który zaprezentował takie auto w 1769. Kolejnym ważnym okresem w historii samochodu, są lata około 1870. Siegfried Marcus skonstruował wtedy pierwszy samochód napędzany benzyną. Nie można być pewnym kto pierwszy skonstruował silnik o spalaniu wewnętrznym. Uznaje się że zrobiło to niemal jednocześnie kilku niemieckich inżynierów, niezależnie od siebie. Karl Benz skonstruował pierwsze auto w 1885 w Mannheim, niedługo później otrzymał patent i w 1888 rozpoczął produkcję. Gottlieb Daimler wraz z Wilhelmem Maybachem w 1889 w Stuttgarcie zaprojektowali pojazd działający na podobnej zasadzie. Podział pojazdów samochodowych [edytuj] Podział pojazdów samochodowych Typ samochodu Rodzaj samochodu Przykład Zdjęcie Samochody osobowe Samochody sportowe Ferrari Enzo Ferrari Enzo Concours.jpg Samochody miejskie Opel Corsa Opel Corsa front 20070609.jpg Samochody luksusowe BMW E65/E66 BMW E65 front 20070609.jpg Samochody sportowo-użytkowe Porsche Cayenne S 2004 Porsche Cayenne S.jpg Samochody kempingowe Ford Transit Teilintegriertes WoMo.jpg Samochody terenowe Hummer H1 Hummer H1 mud 1.jpg Samochody dostawcze Volkswagen Transporter MultivanT5.jpg Samochody ciężarowe Ciężarowe samochody dostawcze Mercedes Atego Mercedes atego sst.JPG Ciężarowe samochody terenowe Mercedes Unimog U400 Unimog U400.jpg Ciągniki siodłowe Scania R420 Sacnia R420.JPG Ciągniki balastowe Autobusy Solaris Urbino 12 Solaris U12 Katowice.jpg Samochody specjalne Samochody opancerzone Dzik (samochód) Dzik2 P1010026 2.jpg Samochody pożarnicze E-ONE, Ford Dsg Gainesville Fire Truck 20050507.jpg Żurawie samochodowe Crane 028.jpg Ambulanse Ambulance.JPG Samochody asenizacyjne Szambowoz - a mobile septic tank.jpg Śmieciarki MAN TGA 28.350 MAN TGA 28.350 rechts.jpg Zamiatarki Zamiatarka na podwoziu MAN GuentherZ 2008-04-27 0746 Wien MAN-Kehrfahrzeug MA48.jpg Pługopiaskarki Pługopiaskarka na podwoziu samochodu MAN Schneepflug Strasse vorne.jpg Elementy budowy samochodu [edytuj] * nadwozie: nadwozie samonośne • płyta podłogowa o elementy zewnętrzne nadwozia: karoseria • błotnik • drzwi • pokrywa komory silnika • chłodnica samochodowa, maskownica (potocznie: grill lub atrapa) • listwy boczne • zderzak • hak • dach • szyberdach • dach lamelowy • lusterka boczne • szyby • szyby podgrzewane • wycieraczki • spryskiwacze • deflektor wiatrowy • spoiler o elementy wnętrza: deska rozdzielcza • tablica rozdzielcza • przełączniki i regulatory • poduszka powietrzna • kierownica • fotele • pasy bezpieczeństwa • lusterko wsteczne * podwozie: rama samochodu o układ napędowy i układ przeniesienia napędu: sprzęgło • skrzynia biegów • reduktor terenowy • skrzynia rozdzielacza • wał napędowy • most napędowy • oś • półoś • piasta koła • koło • obręcz koła • opona • opona bezdętkowa • dętka • wentyl • pedał przyspieszenia • pedał sprzęgła o układ hamulcowy: hamulec roboczy • pompa hamulcowa • wspomaganie • przewody hamulcowe • tarcza hamulcowa • bęben hamulcowy • klocki hamulcowe • hamulec awaryjny • zwalniacz o układ kierowniczy: kierownica samochodu • kolumna kierownicy • wspomaganie kierownicy • przekładnia kierownicza • drążki • tempomat o zawieszenie: amortyzator • sprężyna • resor • kolumna McPhersona • stabilizator • wahacz * silnik: tłok • pierścienie tłokowe • korbowód • wał korbowy • głowica silnika • zawór • wałek rozrządu • blok silnika • tuleje tłokowe • turbosprężarka • łożysko • koło zamachowe • uszczelniacz * układy silnika spalinowego: chłodzenia • doładowania • rozruchowy • rozrządu • smarowania • wtryskowy • wydechowy • zapłonowy • zasilający * inne układy: o instalacja elektryczna: alternator • prądnica • regulator napięcia • akumulator • układ wysokiego napięcia • świeca zapłonowa • świeca żarowa • stacyjka • sygnał dźwiękowy (potocznie: klakson) • oświetlenie • światła sygnalizacyjne • kierunkowskaz * elementy mające wpływ na bezpieczeństwo: o bierne: pasy bezpieczeństwa • napinacze pasów • poduszka powietrzna • kurtyna powietrzna • zagłówki • wzmocnienia boczne • strefy kontrolowanego zgniotu • klatka bezpieczeństwa • łamana kolumna kierownicy • szyby hartowane • szyby klejone • bezpieczne zderzaki • układy odcinające dopływ paliwa o czynne: ABS • ASR • ESP • napęd na cztery koła Modele samochodów [edytuj] Samochody polskiej konstrukcji [edytuj] * osobowe: CWS T-1 • Mikrus • Syrena (modele: 100, 101, 102, 103, 104, 105) • Leopard 6 Litre Roadster • Elipsa * dostawcze: FSC Żuk • ZSD Nysa • FSR Tarpan • FSC Lublin * terenowe: Honker * ciężarowe: PZInż 222 • PZInż 303 • Star (modele: 266) • Jelcz (modele: 315, 317, 318) • Żubr * autobusy: Autosan • San (autobus) (modele: H01, H25 i H27, H100) • Sanok 09 • Star 52 • Osinobus • Jelcz • Solaris • Solbus • Boomerang • Automet • Cuby mini de lux * samochody pancerne: wz. 28 - kołowo gąsienicowy • Ursus wz. 29 • wz. 34 • Kubuś • Ford FT-B • Dzik • Tur * prototypy: Cyklonetka • Star Jot 55 • Meduza • Syrena laminat • Syrena 110 • Warszawa 210 • FSO Ogar • FSM Beskid • Wars Samochody produkowane w Polsce na licencji [edytuj] * osobowe: Fiat 508 •
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozmiar tekstu: A A A Wymiana na linii Śląsk Wrocław - Wisła Kraków? Autor informacji: Konrad Kaźmierczak Poniedziałek, 6 grudnia (19:27) Tomas Jirsak z Wisły Kraków do Śląska Wrocław, a w odwrotnym kierunku powędruje Vuk Sotirović. Transakcja wymienna tej zimy jest bardzo prawdopodobna. Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej /PAP O zainteresowaniu Czechem ze strony wrocławskiego klubu wiadomo już od kilkunastu dni. Trener Orest Lenczyk rozgląda się za ofensywnym pomocnikiem, który z miejsca stałby się wzmocnieniem. Ograny w polskiej lidze zawodnik z pewnością pasowałby do koncepcji 67-letniego szkoleniowca. Jirsak w krakowskim zespole nie zawsze gra pierwsze skrzypce odkąd stanowisko trenerskie objął Robert Maaskant. W tym sezonie 26-letni Czech wystąpił w zaledwie siedmiu spotkaniach, ale tylko w jednym z nich zagrał w pełnym wymiarze czasowym. czytaj dalej "Biała Gwiazda" w zimowym okienku transferowym zamierza wzmocnić linię ataku. Maciej Żurawski, który miał być alternatywą dla Pawła Brożka notorycznie zawodzi. Obiektem zainteresowań Wisły stał się więc Vuk Sotirović, który w rozmowie z portalem INTERIA.PL nie chciał potwierdzić naszych doniesień. - Obecnie przebywam na urlopie w Serbii i nie zawracam sobie głowy spekulacjami transferowymi - stwierdził charyzmatyczny wychowanek Partizanu Belgrad. Trener Lenczyk nie powinien robić przeszkód w odejściu swojego najskuteczniejszego snajpera. Tym bardziej, że obaj panowie nie przepadają specjalnie za sobą. W jednym z wywiadów opiekun Śląska powiedział, że Serb psuje atmosferę w jego drużynie. W miejsce serbskiego napastnika w klubie z ulicy Oporowskiej najprawdopodobniej pojawi się Radosław Matusiak, a więc ulubieniec Lenczyka z czasów GKS-u Bełchatów i Cracovii. źródło informacji: INTERIA.PL Więcej o: lenczyk, Vuk Sotirović, TS Wisła, Śląsk Wrocław, Robert Maaskant, ekstraklasa, Tomas Jirsak Rozmiar tekstu: A A A Wymiana na linii Śląsk Wrocław - Wisła Kraków? Autor informacji: Konrad Kaźmierczak Poniedziałek, 6 grudnia (19:27) Tomas Jirsak z Wisły Kraków do Śląska Wrocław, a w odwrotnym kierunku powędruje Vuk Sotirović. Transakcja wymienna tej zimy jest bardzo prawdopodobna. Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej /PAP O zainteresowaniu Czechem ze strony wrocławskiego klubu wiadomo już od kilkunastu dni. Trener Orest Lenczyk rozgląda się za ofensywnym pomocnikiem, który z miejsca stałby się wzmocnieniem. Ograny w polskiej lidze zawodnik z pewnością pasowałby do koncepcji 67-letniego szkoleniowca. Jirsak w krakowskim zespole nie zawsze gra pierwsze skrzypce odkąd stanowisko trenerskie objął Robert Maaskant. W tym sezonie 26-letni Czech wystąpił w zaledwie siedmiu spotkaniach, ale tylko w jednym z nich zagrał w pełnym wymiarze czasowym. czytaj dalej "Biała Gwiazda" w zimowym okienku transferowym zamierza wzmocnić linię ataku. Maciej Żurawski, który miał być alternatywą dla Pawła Brożka notorycznie zawodzi. Obiektem zainteresowań Wisły stał się więc Vuk Sotirović, który w rozmowie z portalem INTERIA.PL nie chciał potwierdzić naszych doniesień. - Obecnie przebywam na urlopie w Serbii i nie zawracam sobie głowy spekulacjami transferowymi - stwierdził charyzmatyczny wychowanek Partizanu Belgrad. Trener Lenczyk nie powinien robić przeszkód w odejściu swojego najskuteczniejszego snajpera. Tym bardziej, że obaj panowie nie przepadają specjalnie za sobą. W jednym z wywiadów opiekun Śląska powiedział, że Serb psuje atmosferę w jego drużynie. W miejsce serbskiego napastnika w klubie z ulicy Oporowskiej najprawdopodobniej pojawi się Radosław Matusiak, a więc ulubieniec Lenczyka z czasów GKS-u Bełchatów i Cracovii. źródło informacji: INTERIA.PL Więcej o: lenczyk, Vuk Sotirović, TS Wisła, Śląsk Wrocław, Robert Maaskant, ekstraklasa, Tomas Jirsak Rozmiar tekstu: A A A Wymiana na linii Śląsk Wrocław - Wisła Kraków? Autor informacji: Konrad Kaźmierczak Poniedziałek, 6 grudnia (19:27) Tomas Jirsak z Wisły Kraków do Śląska Wrocław, a w odwrotnym kierunku powędruje Vuk Sotirović. Transakcja wymienna tej zimy jest bardzo prawdopodobna. Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej /PAP O zainteresowaniu Czechem ze strony wrocławskiego klubu wiadomo już od kilkunastu dni. Trener Orest Lenczyk rozgląda się za ofensywnym pomocnikiem, który z miejsca stałby się wzmocnieniem. Ograny w polskiej lidze zawodnik z pewnością pasowałby do koncepcji 67-letniego szkoleniowca. Jirsak w krakowskim zespole nie zawsze gra pierwsze skrzypce odkąd stanowisko trenerskie objął Robert Maaskant. W tym sezonie 26-letni Czech wystąpił w zaledwie siedmiu spotkaniach, ale tylko w jednym z nich zagrał w pełnym wymiarze czasowym. czytaj dalej "Biała Gwiazda" w zimowym okienku transferowym zamierza wzmocnić linię ataku. Maciej Żurawski, który miał być alternatywą dla Pawła Brożka notorycznie zawodzi. Obiektem zainteresowań Wisły stał się więc Vuk Sotirović, który w rozmowie z portalem INTERIA.PL nie chciał potwierdzić naszych doniesień. - Obecnie przebywam na urlopie w Serbii i nie zawracam sobie głowy spekulacjami transferowymi - stwierdził charyzmatyczny wychowanek Partizanu Belgrad. Trener Lenczyk nie powinien robić przeszkód w odejściu swojego najskuteczniejszego snajpera. Tym bardziej, że obaj panowie nie przepadają specjalnie za sobą. W jednym z wywiadów opiekun Śląska powiedział, że Serb psuje atmosferę w jego drużynie. W miejsce serbskiego napastnika w klubie z ulicy Oporowskiej najprawdopodobniej pojawi się Radosław Matusiak, a więc ulubieniec Lenczyka z czasów GKS-u Bełchatów i Cracovii. źródło informacji: INTERIA.PL Więcej o: lenczyk, Vuk Sotirović, TS Wisła, Śląsk Wrocław, Robert Maaskant, ekstraklasa, Tomas Jirsak Rozmiar tekstu: A A A Wymiana na linii Śląsk Wrocław - Wisła Kraków? Autor informacji: Konrad Kaźmierczak Poniedziałek, 6 grudnia (19:27) Tomas Jirsak z Wisły Kraków do Śląska Wrocław, a w odwrotnym kierunku powędruje Vuk Sotirović. Transakcja wymienna tej zimy jest bardzo prawdopodobna. Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej /PAP O zainteresowaniu Czechem ze strony wrocławskiego klubu wiadomo już od kilkunastu dni. Trener Orest Lenczyk rozgląda się za ofensywnym pomocnikiem, który z miejsca stałby się wzmocnieniem. Ograny w polskiej lidze zawodnik z pewnością pasowałby do koncepcji 67-l
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozmiar tekstu: A A A Wymiana na linii Śląsk Wrocław - Wisła Kraków? Autor informacji: Konrad Kaźmierczak Poniedziałek, 6 grudnia (19:27) Tomas Jirsak z Wisły Kraków do Śląska Wrocław, a w odwrotnym kierunku powędruje Vuk Sotirović. Transakcja wymienna tej zimy jest bardzo prawdopodobna. Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej /PAP O zainteresowaniu Czechem ze strony wrocławskiego klubu wiadomo już od kilkunastu dni. Trener Orest Lenczyk rozgląda się za ofensywnym pomocnikiem, który z miejsca stałby się wzmocnieniem. Ograny w polskiej lidze zawodnik z pewnością pasowałby do koncepcji 67-letniego szkoleniowca. Jirsak w krakowskim zespole nie zawsze gra pierwsze skrzypce odkąd stanowisko trenerskie objął Robert Maaskant. W tym sezonie 26-letni Czech wystąpił w zaledwie siedmiu spotkaniach, ale tylko w jednym z nich zagrał w pełnym wymiarze czasowym. czytaj dalej "Biała Gwiazda" w zimowym okienku transferowym zamierza wzmocnić linię ataku. Maciej Żurawski, który miał być alternatywą dla Pawła Brożka notorycznie zawodzi. Obiektem zainteresowań Wisły stał się więc Vuk Sotirović, który w rozmowie z portalem INTERIA.PL nie chciał potwierdzić naszych doniesień. - Obecnie przebywam na urlopie w Serbii i nie zawracam sobie głowy spekulacjami transferowymi - stwierdził charyzmatyczny wychowanek Partizanu Belgrad. Trener Lenczyk nie powinien robić przeszkód w odejściu swojego najskuteczniejszego snajpera. Tym bardziej, że obaj panowie nie przepadają specjalnie za sobą. W jednym z wywiadów opiekun Śląska powiedział, że Serb psuje atmosferę w jego drużynie. W miejsce serbskiego napastnika w klubie z ulicy Oporowskiej najprawdopodobniej pojawi się Radosław Matusiak, a więc ulubieniec Lenczyka z czasów GKS-u Bełchatów i Cracovii. źródło informacji: INTERIA.PL Więcej o: lenczyk, Vuk Sotirović, TS Wisła, Śląsk Wrocław, Robert Maaskant, ekstraklasa, Tomas Jirsak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skład drużyny Wisła Kraków Wisła Kraków Informacje: Wisła KrakówTytuł Informacja Adres: ul. Reymonta 22/ 30-059 Kraków tel.630 - 76 - 00 Barwy: czerwono - biało - niebieskie Władze klubu: właściciel: Bogusław CUPIAŁ prezes Bogdan Basałaj członkowie zarządu: Michał Kobylarczyk i Marek Wilczek. dyrektor sportowy: Stanislau Valckx Opis klubu: Największe sukcesy: Mistrzostwo Polski: 1927, 1928, 1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009. Puchar Polski: 1926, 1967, 2002, 2003. Data założenia: 1906 I trener: Robert Maaskant (do 23 sierpnia 2010 Tomasz Kulawik) II trener: Andrzej Bahr, Kazimierz Moskal III trener: Grzegorz Kurdziel (trener bramkarzy) Lekarz: Jacek Jurka Masażysta: Zbigniew Woźniak Strona WWW: http://www.wisla.krakow.pl Milan JovanićTytuł Informacja Milan Jovanić Data urodzenia: 1985-07-31 Klub: Wisła Kraków Miejsce urodzenia: Novi Sad Pozycja: bramkarz Wzrost: 188 Mecze w 1. lidze: Waga: 81 Bramki w 1. lidze: Informacje: Poprzednie kluby: Vojvodina Nowy Sad, Veternik Nowy Sad, Perth Glory FC, RFK Nowy Sad, Spartak Subotica. Skład zespołu Wisła Kraków Bramkarze Obrońcy Pomocnicy Napastnicy Milan Jovanić Serge Branco Łukasz Garguła Rafał Boguski Filip Kurto Piotr Brożek Tomasz Jirsak Nourdin Boukhari Mariusz Pawełek Gordan Bunoza Andraz Kirm Paweł Brożek Łukasz Burliga Wojciech Łobodziński Patryk Małecki Osman Chavez Guity Dragan Paljic Andres Lorenzo Rios Guedes de Lima Cleber Kamil Rado Maciej Żurawski Erik Czikosz Radosław Sobolewski Mateusz Kowalski Cezary Wilk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skład drużyny Wisła Kraków Wisła Kraków Informacje: Wisła KrakówTytuł Informacja Adres: ul. Reymonta 22/ 30-059 Kraków tel.630 - 76 - 00 Barwy: czerwono - biało - niebieskie Władze klubu: właściciel: Bogusław CUPIAŁ prezes Bogdan Basałaj członkowie zarządu: Michał Kobylarczyk i Marek Wilczek. dyrektor sportowy: Stanislau Valckx Opis klubu: Największe sukcesy: Mistrzostwo Polski: 1927, 1928, 1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009. Puchar Polski: 1926, 1967, 2002, 2003. Data założenia: 1906 I trener: Robert Maaskant (do 23 sierpnia 2010 Tomasz Kulawik) II trener: Andrzej Bahr, Kazimierz Moskal III trener: Grzegorz Kurdziel (trener bramkarzy) Lekarz: Jacek Jurka Masażysta: Zbigniew Woźniak Strona WWW: http://www.wisla.krakow.pl Milan JovanićTytuł Informacja Milan Jovanić Data urodzenia: 1985-07-31 Klub: Wisła Kraków Miejsce urodzenia: Novi Sad Pozycja: bramkarz Wzrost: 188 Mecze w 1. lidze: Waga: 81 Bramki w 1. lidze: Informacje: Poprzednie kluby: Vojvodina Nowy Sad, Veternik Nowy Sad, Perth Glory FC, RFK Nowy Sad, Spartak Subotica. Skład zespołu Wisła Kraków Bramkarze Obrońcy Pomocnicy Napastnicy Milan Jovanić Serge Branco Łukasz Garguła Rafał Boguski Filip Kurto Piotr Brożek Tomasz Jirsak Nourdin Boukhari Mariusz Pawełek Gordan Bunoza Andraz Kirm Paweł Brożek Łukasz Burliga Wojciech Łobodziński Patryk Małecki Osman Chavez Guity Dragan Paljic Andres Lorenzo Rios Guedes de Lima Cleber Kamil Rado Maciej Żurawski Erik Czikosz Radosław Sobolewski Mateusz Kowalski Cezary Wilk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skład drużyny Wisła Kraków Wisła Kraków Informacje: Wisła KrakówTytuł Informacja Adres: ul. Reymonta 22/ 30-059 Kraków tel.630 - 76 - 00 Barwy: czerwono - biało - niebieskie Władze klubu: właściciel: Bogusław CUPIAŁ prezes Bogdan Basałaj członkowie zarządu: Michał Kobylarczyk i Marek Wilczek. dyrektor sportowy: Stanislau Valckx Opis klubu: Największe sukcesy: Mistrzostwo Polski: 1927, 1928, 1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009. Puchar Polski: 1926, 1967, 2002, 2003. Data założenia: 1906 I trener: Robert Maaskant (do 23 sierpnia 2010 Tomasz Kulawik) II trener: Andrzej Bahr, Kazimierz Moskal III trener: Grzegorz Kurdziel (trener bramkarzy) Lekarz: Jacek Jurka Masażysta: Zbigniew Woźniak Strona WWW: http://www.wisla.krakow.pl Milan JovanićTytuł Informacja Milan Jovanić Data urodzenia: 1985-07-31 Klub: Wisła Kraków Miejsce urodzenia: Novi Sad Pozycja: bramkarz Wzrost: 188 Mecze w 1. lidze: Waga: 81 Bramki w 1. lidze: Informacje: Poprzednie kluby: Vojvodina Nowy Sad, Veternik Nowy Sad, Perth Glory FC, RFK Nowy Sad, Spartak Subotica. Skład zespołu Wisła Kraków Bramkarze Obrońcy Pomocnicy Napastnicy Milan Jovanić Serge Branco Łukasz Garguła Rafał Boguski Filip Kurto Piotr Brożek Tomasz Jirsak Nourdin Boukhari Mariusz Pawełek Gordan Bunoza Andraz Kirm Paweł Brożek Łukasz Burliga Wojciech Łobodziński Patryk Małecki Osman Chavez Guity Dragan Paljic Andres Lorenzo Rios Guedes de Lima Cleber Kamil Rado Maciej Żurawski Erik Czikosz Radosław Sobolewski Mateusz Kowalski Cezary Wilk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='poli' timestamp='1291675744' post='400302'] Rozmiar tekstu: A A A Wymiana na linii Śląsk Wrocław - Wisła Kraków? Autor informacji: Konrad Kaźmierczak Poniedziałek, 6 grudnia (19:27) Tomas Jirsak z Wisły Kraków do Śląska Wrocław, a w odwrotnym kierunku powędruje Vuk Sotirović. Transakcja wymienna tej zimy jest bardzo prawdopodobna. Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej /PAP O zainteresowaniu Czechem ze strony wrocławskiego klubu wiadomo już od kilkunastu dni. Trener Orest Lenczyk rozgląda się za ofensywnym pomocnikiem, który z miejsca stałby się wzmocnieniem. Ograny w polskiej lidze zawodnik z pewnością pasowałby do koncepcji 67-letniego szkoleniowca. Jirsak w krakowskim zespole nie zawsze gra pierwsze skrzypce odkąd stanowisko trenerskie objął Robert Maaskant. W tym sezonie 26-letni Czech wystąpił w zaledwie siedmiu spotkaniach, ale tylko w jednym z nich zagrał w pełnym wymiarze czasowym. czytaj dalej "Biała Gwiazda" w zimowym okienku transferowym zamierza wzmocnić linię ataku. Maciej Żurawski, który miał być alternatywą dla Pawła Brożka notorycznie zawodzi. Obiektem zainteresowań Wisły stał się więc Vuk Sotirović, który w rozmowie z portalem INTERIA.PL nie chciał potwierdzić naszych doniesień. - Obecnie przebywam na urlopie w Serbii i nie zawracam sobie głowy spekulacjami transferowymi - stwierdził charyzmatyczny wychowanek Partizanu Belgrad. Trener Lenczyk nie powinien robić przeszkód w odejściu swojego najskuteczniejszego snajpera. Tym bardziej, że obaj panowie nie przepadają specjalnie za sobą. W jednym z wywiadów opiekun Śląska powiedział, że Serb psuje atmosferę w jego drużynie. W miejsce serbskiego napastnika w klubie z ulicy Oporowskiej najprawdopodobniej pojawi się Radosław Matusiak, a więc ulubieniec Lenczyka z czasów GKS-u Bełchatów i Cracovii. źródło informacji: INTERIA.PL Więcej o: lenczyk, Vuk Sotirović, TS Wisła, Śląsk Wrocław, Robert Maaskant, ekstraklasa, Tomas Jirsak Rozmiar tekstu: A A A Wymiana na linii Śląsk Wrocław - Wisła Kraków? Autor informacji: Konrad Kaźmierczak Poniedziałek, 6 grudnia (19:27) Tomas Jirsak z Wisły Kraków do Śląska Wrocław, a w odwrotnym kierunku powędruje Vuk Sotirović. Transakcja wymienna tej zimy jest bardzo prawdopodobna. Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej /PAP O zainteresowaniu Czechem ze strony wrocławskiego klubu wiadomo już od kilkunastu dni. Trener Orest Lenczyk rozgląda się za ofensywnym pomocnikiem, który z miejsca stałby się wzmocnieniem. Ograny w polskiej lidze zawodnik z pewnością pasowałby do koncepcji 67-letniego szkoleniowca. Jirsak w krakowskim zespole nie zawsze gra pierwsze skrzypce odkąd stanowisko trenerskie objął Robert Maaskant. W tym sezonie 26-letni Czech wystąpił w zaledwie siedmiu spotkaniach, ale tylko w jednym z nich zagrał w pełnym wymiarze czasowym. czytaj dalej "Biała Gwiazda" w zimowym okienku transferowym zamierza wzmocnić linię ataku. Maciej Żurawski, który miał być alternatywą dla Pawła Brożka notorycznie zawodzi. Obiektem zainteresowań Wisły stał się więc Vuk Sotirović, który w rozmowie z portalem INTERIA.PL nie chciał potwierdzić naszych doniesień. - Obecnie przebywam na urlopie w Serbii i nie zawracam sobie głowy spekulacjami transferowymi - stwierdził charyzmatyczny wychowanek Partizanu Belgrad. Trener Lenczyk nie powinien robić przeszkód w odejściu swojego najskuteczniejszego snajpera. Tym bardziej, że obaj panowie nie przepadają specjalnie za sobą. W jednym z wywiadów opiekun Śląska powiedział, że Serb psuje atmosferę w jego drużynie. W miejsce serbskiego napastnika w klubie z ulicy Oporowskiej najprawdopodobniej pojawi się Radosław Matusiak, a więc ulubieniec Lenczyka z czasów GKS-u Bełchatów i Cracovii. źródło informacji: INTERIA.PL Więcej o: lenczyk, Vuk Sotirović, TS Wisła, Śląsk Wrocław, Robert Maaskant, ekstraklasa, Tomas Jirsak Rozmiar tekstu: A A A Wymiana na linii Śląsk Wrocław - Wisła Kraków? Autor informacji: Konrad Kaźmierczak Poniedziałek, 6 grudnia (19:27) Tomas Jirsak z Wisły Kraków do Śląska Wrocław, a w odwrotnym kierunku powędruje Vuk Sotirović. Transakcja wymienna tej zimy jest bardzo prawdopodobna. Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej /PAP O zainteresowaniu Czechem ze strony wrocławskiego klubu wiadomo już od kilkunastu dni. Trener Orest Lenczyk rozgląda się za ofensywnym pomocnikiem, który z miejsca stałby się wzmocnieniem. Ograny w polskiej lidze zawodnik z pewnością pasowałby do koncepcji 67-letniego szkoleniowca. Jirsak w krakowskim zespole nie zawsze gra pierwsze skrzypce odkąd stanowisko trenerskie objął Robert Maaskant. W tym sezonie 26-letni Czech wystąpił w zaledwie siedmiu spotkaniach, ale tylko w jednym z nich zagrał w pełnym wymiarze czasowym. czytaj dalej "Biała Gwiazda" w zimowym okienku transferowym zamierza wzmocnić linię ataku. Maciej Żurawski, który miał być alternatywą dla Pawła Brożka notorycznie zawodzi. Obiektem zainteresowań Wisły stał się więc Vuk Sotirović, który w rozmowie z portalem INTERIA.PL nie chciał potwierdzić naszych doniesień. - Obecnie przebywam na urlopie w Serbii i nie zawracam sobie głowy spekulacjami transferowymi - stwierdził charyzmatyczny wychowanek Partizanu Belgrad. Trener Lenczyk nie powinien robić przeszkód w odejściu swojego najskuteczniejszego snajpera. Tym bardziej, że obaj panowie nie przepadają specjalnie za sobą. W jednym z wywiadów opiekun Śląska powiedział, że Serb psuje atmosferę w jego drużynie. W miejsce serbskiego napastnika w klubie z ulicy Oporowskiej najprawdopodobniej pojawi się Radosław Matusiak, a więc ulubieniec Lenczyka z czasów GKS-u Bełchatów i Cracovii. źródło informacji: INTERIA.PL Więcej o: lenczyk, Vuk Sotirović, TS Wisła, Śląsk Wrocław, Robert Maaskant, ekstraklasa, Tomas Jirsak Rozmiar tekstu: A A A Wymiana na linii Śląsk Wrocław - Wisła Kraków? Autor informacji: Konrad Kaźmierczak Poniedziałek, 6 grudnia (19:27) Tomas Jirsak z Wisły Kraków do Śląska Wrocław, a w odwrotnym kierunku powędruje Vuk Sotirović. Transakcja wymienna tej zimy jest bardzo prawdopodobna. Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej Czy Vuk Sotirović trafi do Wisły Kraków? Fot. Grzegorz Hawałej /PAP O zainteresowaniu Czechem ze strony wrocławskiego klubu wiadomo już od kilkunastu dni. Trener Orest Lenczyk rozgląda się za ofensywnym pomocnikiem, który z miejsca stałby się wzmocnieniem. Ograny w polskiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Start * Ekstraklasa >> * Tabela/Wyniki >> * Terminarz * Na żywo * Mapa serwisu * Newsroom Piłka nożna * Aktualności * Ekstraklasa * 1. liga * Reprezentacja * Puchar Polski * Ligi zagraniczne * Liga Mistrzów * Liga Europejska Formuła 1 * Aktualności * Robert Kubica * Relacje z wyścigów * Wyścigi F1 na żywo! Koszykówka * PLK * PLKK * Reprezentacje * Euroliga * Euroliga Kobiet * Eurocup * NBA * WNBA Siatkówka * Aktualności * PlusLiga * PlusLiga Kobiet * Reprezentacja mężczyzn * Reprezentacja kobiet Hokej * Polski Hokej * NHL * Hokej na świecie * Specjalne: * Liga Światowa Żużel * Ekstraliga żużlowa * 1. liga żużlowa Inne * Boks * Lekkoatletyka * Kolarstwo * Piłka ręczna * Pływanie * Sporty zimowe * Tenis * Tenis stołowy * NFL * Sporty walki Felietony * Białoński * Boniek * Kołtoń * Mielcarski * Mrówka * Wołowski Tylko u nas * Galerie * Czaty * Ankiety * Przegląd prasy * Najlepiej oceniane informacje * Najlepiej oceniane zdjęcia * Raporty specjalne Euro 2012 * Aktualności * Repr. Polski * Kwal. do Euro 2012 * Selekcjoner Smuda * Stadiony * ME na Ukrainie * Galerie * Polacy za granicą Liga Mistrzów * Aktualności * LM dla kobiet * Terminarz/Wyniki/Tabele * Galerie * Wideo * Konkurs Puchar Polski Wiadomość dnia * PP: OKS Olsztyn blisko sensacji, Ruch potrzebował karnych PP: OKS Olsztyn blisko sensacji, Ruch potrzebował karnych Środa, 27 października (17:44) Drugoligowiec (trzeci poziom rozgrywkowy) OKS 1945 Olsztyn był bliski sprawienia sensacji i wyeliminowania Ruchu Chorzów z Pucharu Polski. Trzecia drużyna minionego sezonu Ekstraklasy awansowała do ćwierćfinału dopiero dzięki wygranym rzutom karnym. więcej » Podgląd wiadomości: * tylko tytuł * tylko wstęp * wstęp i zdjęcia Wiadomości * Puchar Polski: Rozlosowano ćwierćfinały Puchar Polski: Rozlosowano ćwierćfinały Niedziela, 28 listopada (21:42) W siedzibie telewizji nSport rozlosowano pary ćwierćfinału Pucharu Polski. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja Lecha Poznań z Polonią Warszawa. więcej » * Prezes Cracovii wyjechał przed końcem meczu Prezes Cracovii wyjechał przed końcem meczu Środa, 27 października (21:34) Rafał Ulatowski przestanie być trenerem piłkarzy Cracovii, a swoją funkcję będzie oficjalnie pełnił tylko do czasu powołania jego następny - oświadczył w środę prezes krakowskiego klubu Janusz Filipiak. Ulatowski nie poprowadzi już czwartkowego treningu Pasów. więcej » * czytaj dalej * 1/8 finału PP: Cracovia - Lech Poznań 1-4 Środa, 27 października (20:35) W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Lech Poznań rozbroił na wyjeździe Cracovię, której trener, Rafał Ulatowski, zostanie zwolniony po tym meczu. 1-4 to dla krakowskiej drużyny najniższy wymiar kary, a i tak najlepszym zawodnikiem gospodarzy był bramkarz Marcin Cabaj. więcej » * Puchar Polski: Faworyci grają dalej Środa, 27 października (07:20) Piłkarze Jagiellonii Białystok, Legii Warszawa, Wisły Kraków, Polonii Warszawa, Podbeskidzia Bielsko-Białej i Lechii Gdańsk awansowali we wtorek do 1/4 finału Pucharu Polski. W środę odbędą się dwa ostatnie mecze tej fazy rozgrywek. więcej » * 1/8 finału Pucharu Polski: Wisła Kraków - Widzew Łódź 1-0 1/8 finału Pucharu Polski: Wisła Kraków - Widzew Łódź 1-0 Wtorek, 26 października (22:21) W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Wisła pokonała Widzew 1-0 i awansowała do ćwierćfinału dzięki strzałowi Macieja Żurawskiego. Obie drużyny kończyły spotkanie w "dziesiątkę" po czerwonych kartkach dla Boukhariego i Dudu. więcej » * Podbeskidzie w 1/4 finału Pucharu Polski Podbeskidzie w 1/4 finału Pucharu Polski Wtorek, 26 października (20:09) Piłkarze pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała pokonali jeden z czołowych zespołów tegorocznych rozgrywek Ekstraklasy PGE GKS Bełchatów 2-0 i po raz pierwszy w historii klubu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. więcej » * 1/8 Pucharu Polski: Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1-2 Wtorek, 26 października (18:45) Śląsk Wrocław przegrał we wtorek z Legią Warszawa 1-2 w 1/8 finału Pucharu Polski. Goście odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo, licząc mecze ligowe, a gospodarze doznali pierwszej porażki pod wodzą Oresta Lenczyka. więcej » * 1/8 finału Pucharu Polski: Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0-1 Wtorek, 26 października (16:51) Obrońcy Pucharu Polski piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali Koronę Kielce 1-0 i awansowali do 1/4 finału. Gola na wagę awansu zdobył ładnym strzałem Maciej Makuszewski w 20. minucie. więcej » * Puchar Polski nadzieją Lecha na Europę Wtorek, 26 października (16:44) Z Jackiem Zielińskim jako trenerem wyruszyli do Krakowa na środowy mecz Pucharu Polski z Cracovią piłkarze Lecha Poznań. Te rozgrywki urastają w obecnej sytuacji do priorytetu będącego w kryzysie zespołu i stanowią szansę na przełamanie serii pięciu porażek. więcej » * Puchar Polski: ŁKS sprawi kolejną niespodziankę? Puchar Polski: ŁKS sprawi kolejną niespodziankę? Wtorek, 26 października (09:29) Lider 1. ligi ŁKS niespodziewanie wyeliminował z Pucharu Polski Polonię Bytom. Teraz łodzianie znów chcą zaskoczyć i wyrzucić za burtę Lechię Gdańsk. więcej » * Następne » Dodatki Wyszukiwarka serwisowa Szukaj: Puchar Polski 2010/11 Puchar Polski 2010/11więcej 1/4 finału - 1-2 marca, rewanże: 15-16 marca 2011 r. Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała ?:? i ?:? Lech Poznań - Polonia Warszawa ?:? i ?:? Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ?:? i ?:? Ruch Chorzów - Legia Warszawa ?:? i ?:? Galerie * o PP: Dolcan - Wisła 0-1 o PP: Dolcan - Wisła 0-1 Zobacz więcej » PP: Dolcan - Wisła 0-1(15 zdjęć) * o Wisła - Widzew 1-0 w 1/8 finału Pucharu Polski o Wisła - Widzew 1-0 w 1/8 finału Pucharu Polski o Wisła - Widzew 1-0 w 1/8 finału Pucharu Polski Zobacz więcej » Wisła - Widzew 1-0 w 1/8 finału Pucharu Polski(10 zdjęć) forum * Anulowano żółtą kartkę Marciano Brumy * Barcelona - Real, czyli 60,5-58,5 * Liga Mistrzów: Glasgow Rangers - Manchester United 0-1 * Jeleń odejdzie do drużyny z Ligi Mistrzów? ZASKOCZ ZIMĘ, ZMIEŃ OPONY! * Bridgestone Blizzak LM30 Bridgestone Blizzak LM30 Nowoczesna, asyme
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 12 z 27

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...